Joseph Kosinski w strefie mroku

Wytwórnia Warner Bros. chce powierzyć reżyserię filmu "Twilight Zone" ("Strefa mroku") Josephowi Kosinskiemu. Rozmowy trwają.

Prace nad nową kinową wersją popularnego cyklu rozpoczęły się już w 2009 roku. Produkcja ma opowiadać o pilocie testowym, który przekracza prędkość światła. Gdy ląduje, odkrywa, iż przeniósł się w czasie - spóźnia się na kolację o 96 lat.

Kosinski wyrobił już sobie nazwisko dzięki obrazom "Tron: Dziedzictwo" oraz "Niepamięć". Nie jest pierwszym twórcą, którego nazwisko jest kojarzone z projektem. Wcześniej rozważano m.in. zaangażowanie Christophera Nolana, Michaela Baya i Alfonso Cuaróna, a także Matta Reevesa.

"Strefa mroku" nadawana była na antenie stacji CBS w latach 1959-1964. Bohaterami fantastycznych opowieści byli zwykli ludzie, którym przytrafiały się niezwykłe historie. W scenariuszu, łączącym elementy science fiction i horroru, wiele było nawiązań do zjawisk nadprzyrodzonych, nie brakowało również ironicznych wątków. Wśród aktorów, którzy wystąpili gościnnie w legendarnej produkcji znaleźli się między innymi Charles Bronson, Lee Marvin, Martin Landau i Robert Redford.

Cykl gościł już też w kinie. W roku 1983 wyprodukowano obraz składający się z czterech segmentów. Wyreżyserowali je Steven Spielberg, John Landis, Joe Dante i George Miller.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej