Josha Homme gra dla nagrodzonej w Cannes Diane Kruger

Josha Homme gra dla nagrodzonej w Cannes Diane Kruger
ZOBACZ GALERIĘ Josha Homme gra dla nagrodzonej w Cannes Diane Kruger

Josha Homme gra dla nagrodzonej w Cannes Diane Kruger

W końcu doczekamy się soundtracku autorstwa Josha Homme. Lider Queens of the Stone Age i członek Eagles of Death Metal napisał muzykę do filmu "W ułamku sekundy" ("In the Fade") z wyróżnioną w Cannes rolą Diane Kruger.

Twórcą dzieła jest niemiecki reżyser Faith Akin. Jak podaje "Variety", to współczesny dramat o kobiecie (Diane Kruger), która szuka zemsty po tym jak jej mąż i syn zostają zabici przez grupę neonazistów, National Socialist Underground (NSU).

- Kiedy pisałem scenariusz, słuchałem mnóstwo Queens of the Stone Age - opowiada Akin. - Pomyślałem, że takiej muzyki mogłaby słuchać moja bohaterka. Jest w niej element autodestrukcji, a ten film poniekąd właśnie o tym jest. Posłałem Joshowi wczesną wersje filmu, a on natychmiast oddzwonił i powiedział, ze chętnie napisze muzykę.

Trailer filmu "W ułamku sekundy" można obejrzeć pod tym adresem.

Obraz miał premierę podczas zakończonego właśnie festiwalu w Cannes. Diane Kruger za swą kreację otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki.

Rockowa grupa Queens of the Stone Age ma na koncie sześć albumów, w tym "Rated R" (2000) i "Songs for the Deaf" (2002). Ostatni to "...Like Clockwork" wydany w czerwcu 2013 roku. Z płyty pochodzą utwory "I Sat by the Ocean", "Fairweather Friends" czy "The Vampyre of Time and Memory".

W marcu 2916 roku Homme wydał wspólną płytę z Iggym Popem, "Post Pop Depression".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej