"Jumanji" w hołdzie Robinowi Williamsowi

Nadchodzący film "Jumanji", będący nową adaptacją książki Chrisa Van Allsburga z 1985 roku, ma zawierać wiele odniesień do wcześniejszej kinowej wersji z Robinem Williamsem w jednej z głównych ról.

Nowy obraz, którego pełen tytuł brzmi "Jumanji: Welcome to the Jungle", będzie swoistym hołdem dla Robina Williamsa i granej przez niego postaci, Alana Parrisha.

Produkcja opisywana jest jako kontynuacja opowieści z 1995 roku o pewnej niezwykłej grze planszowej. W nowym filmie zamiast jednak planszówki, będziemy mieć klasyczną grę wideo z lat 90.

- Przemierzamy dżunglę, by wygrać grę - to zabawa na śmierć i życie - opowiada Jack Black. - Na miejscu znajdujemy mnóstwo wskazówek, które zostawił nam Parrish (Robin Williams). Zbudował dom w dżungli, podobny do tego z "Szwajcarskiej rodziny Robinsonów". Pomaga nam, chociaż nie ma go z nami.

Aktor dodał, że akcja nowego filmu rozgrywa się przede wszystkim w dżungli. W rolach głównych pojawią się ponadto Dwayne Johnson, Nick Jonas oraz Kevin Hart, a także Karen Gillan i Tim Matheson.

Reżyserią zajął się Jake Kasdan, a scenariusz napisali Scott Rosenberg i Jeff Pinkner na podstawie roboczej wersji przygotowanej przez Chrisa McKennę i Erika Sommersa. Premierę "Jumanji: Welcome to the Jungle" zapowiedziano na 22 grudnia 2017 roku.

Robin Williams popełnił samobójstwo 11 sierpnia 2014 roku. Miał 63 lata.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej