"Jurassic World: Upadłe królestwo" z miliardem dolarów

"Jurassic World: Upadłe królestwo" z miliardem dolarów
ZOBACZ GALERIĘ "Jurassic World: Upadłe królestwo" z miliardem dolarów

"Jurassic World: Upadłe królestwo" z miliardem dolarów

"Jurassic World: Upadłe królestwo" to kolejny film w tym roku, który przekroczył miliard dolarów dochodu.

Piąty film z jurajskiej serii stał się 35. filmem w historii, który zarobił ponad miliard dolarów. Na dochód ten składają się 304 miliony z USA oraz 700 milionów z reszty świata. Dla studia Universal to siódmy film, który przekroczył barierę miliarda dolarów.

Cztery lata po zniszczeniu parku rozrywki Jurassic World, Isla Nublar jest opuszczona przez ludzi, a w dżungli grasują dinozaury. Kiedy uśpiony wulkan budzi się do życia, Owen (Chris Pratt) i Claire (Bryce Dallas-Howard) podejmują próbę ocalenia zagrożonych dinozaurów.

W obrazie do swych ról wracają Chris Pratt i Bryce Dallas Howard. Ponadto w filmie grają Toby Jones, Daniella Pineda, Justice Smith oraz Rafe Spall, a Jeff Goldblum raz jeszcze wcielił się w Iana Malcolma, którego portretował już w dwóch produkcjach z lat 90. - "Park jurajski" oraz "Zaginiony świat: Jurassic Park". W obsadzie znaleźli się także James Cromwell, Ted Levine, Geraldine Chaplin i BD Wong.

Frank Marshall i Steven Spielberg czuwali nad produkcją. J.A. Bayona kręcił na podstawie scenariusza Colina Trevorrowa i Dereka Connolly'ego.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej