"Kartoteka 64" w kinach od 25 stycznia

"Kartoteka 64" w kinach od 25 stycznia
ZOBACZ GALERIĘ "Kartoteka 64" w kinach od 25 stycznia

"Kartoteka 64" w kinach od 25 stycznia

W sieci pojawił się polski zwiastun filmu "Kartoteka 64" na podstawie czwartej części bestsellerowej serii Jussiego Adlera-Olsena.

Tym razem detektywi z Departamentu Q będą musieli rozwikłać mroczną zagadkę przetrzymywanych w tajemniczym ośrodku kobiet. Aby to zrobić muszą zagłębić się w niebezpieczny świat medycznych eksperymentów i seksualnych nadużyć. Carl i Assad rozpoczynają wyścig z czasem, by zapobiec kolejnym morderstwom i brutalnym napaściom. Jussi Adler-Olsen porównywany jest do takich skandynawskich mistrzów kryminałów jak Stieg Larsson, Camilla Läckberg, czy Jo Nesbø.

Czwarta, po "Kobiecie w klatce", "Zabójcach bażantów" i "Wybawieniu", ekranizacja bestsellerowej serii kryminałów Jussiego Adlera-Olsena, pisarza stawianego przez krytykę i czytelników obok takich skandynawskich mistrzów gatunku, jak: Henning Mankell, Stieg Larsson, Camilla Läckberg, Håkan Nesser czy Jo Nesbø. Tym razem nieustraszeni detektywi z Departamentu Q podejmą się sprawy tajemniczego ośrodka, w którym na przetrzymywanych kobietach testowano zbrodnicze praktyki medyczne.

Robotnicy remontujący starą kamienicę w Kopenhadze dokonują przerażającego odkrycia. W tajnym pomieszczeniu ukrytym za ścianą jednego z mieszkań znajdują trzy zmumifikowane ciała, ułożone wokół kuchennego stołu. Do rozwikłania zagadki przydzieleni zostają detektywi z Departamentu Q. Nadzorujący dochodzenie komisarz Carl Mørck i jego asystent Assad trafiają na ślad, który prowadzi ich do okrytego złą sławą szpitala dla kobiet w Sprogø. Miejsca, gdzie przed laty na pacjentkach dokonywano zabiegów przymusowej sterylizacji. I chociaż horror w Sprogø uznawany jest za niechlubny i dawno zamknięty rozdział historii Danii, to detektywi docierają do osób twierdzących, że bestialskie praktyki są nadal stosowane. Zagłębiając się w mroczny świat medycznych eksperymentów i seksualnych nadużyć, Carl i Assad rozpoczynają wyścig z czasem. Wszystko po to, aby zapobiec kolejnym morderstwom i brutalnym napaściom.

W filmie grają Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Johanne Louise Schmidt oraz Søren Pilmark.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej