Kenneth Branagh chce znów być Herculesem Poirot

Kenneth Branagh chce znów być Herculesem Poirot
ZOBACZ GALERIĘ Kenneth Branagh chce znów być Herculesem Poirot

Kenneth Branagh chce znów być Herculesem Poirot

Kenneth Branagh najwyraźniej polubił pracę z prozą Agathy Christie. Po "Morderstwo w Orient Expressie" chce zająć się ekranizacją innego kryminału - "Śmierć na Nilu".

Branagh marzy o tym, by ponownie wcielić się w detektywa Herculesa Poirot. Jego wybór padł na powieść "Śmierć na Nilu", którą w 1978 do kin już wprowadził John Guillermin. O tym, jednak czy 59-letni Brytyjczyk zajmie się nową wersją klasyka Christie, zadecydują widzowie.

Jeśli "Morderstwo w Orient Expressie" okaże się hitem, jest duża szansa, iż doczekamy się nowej adaptacji "Śmierci na Nilu".

- Publiczność zadecyduje - wyjaśnia Kenneth Branagh. - Jeśli przyjdą licznie na "Morderstwo w Orient Expressie", to możemy działać. Bardzo chciałbym znów zagrać Poirot. To pełna emocji opowieść o obsesji miłość.

- Poirot wyjeżdża odpocząć do Egiptu, ale od razu zawodową czujność budzą relacje między trojgiem współuczestników wycieczki - czytamy w opisie książki. - Linnet Ridgeway posiada wszystko: urodę, inteligencję, bogactwo ...i męża, którego zwinęła sprzed nosa swojej przyjaciółce Jacqueline. Teraz Jacqueline nie opuszcza jej na krok, pojawiając się wszędzie tam, gdzie udaje się para w podróży poślubnej. Jej obecność zatruwa im każdą chwilę? Linnet z mężem próbują uwolnić się od jej krępującej obecności, w tajemnicy wsiadając na statek podróżujący po Nilu. Ale okazuje się, że Jacqueline już tam jest.

Tymczasem 24 listopada do naszych kin trafi "Morderstwo w Orient Expressie". W nowej odsłonie kryminału Kenneth Branagh gra Herkulesa Poirot, Johnny Depp - Edwarda Ratchetta, Michelle Pfeiffer - Caroline Hubbard, Daisy Ridley - Mary Debenham, Leslie Odom Jr. - doktora Arbuthnota, Manuel Garcia Rulfo - Biniamino Marqueza, Judi Dench - księżną Dragomiroff, Olivia Colmon - Hildegarde Schmidt, Penelope Cruz - Pilar Estravados, Sergei Polunin - hrabiego Andrenyja i Josh Gad - Hectora MacQueena.

Obraz wyreżyserował sam Kenneth Branagh, który zajął się też produkcją - we współpracy z Ridleyem Scottem, Simonem Kinbergiem i Markiem Gordonem. Scenariusz na podstawie książki Agathy Christie napisał Michael Green.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej