Kenneth Branagh porywa wróżkę w Wietnamie

Kenneth Branagh porywa wróżkę w Wietnamie
ZOBACZ GALERIĘ Kenneth Branagh porywa wróżkę w Wietnamie

Kenneth Branagh porywa wróżkę w Wietnamie

Kenneth Branagh rozpoczął zdjęcia do filmu "Artemis Fowl", na podstawie prozy Eoina Colfera.

Reżyser odpowiedzialny za ostatnią wersję "Morderstwa w Orient Expressie" rozpoczął pracę na planie filmu "Artemis Fowl". Zdjęcia będą realizowane w Anglii, Irlandii Północnej oraz w Wietnamie, a konkretnie w Ho Chi Minh.

Kanwą obrazu będą pierwsze dwa tomy cyklu Eoina Colfera, którego bohaterem jest 12-letni Artemis, genialny nastolatek parający się działalnością przestępczą. Pewnego dnia Artemis porywa wróżkę o imieniu Holly, aby dzięki jej magicznym zdolnościom przywrócić renomę swojej rodzinie. Wkrótce chłopak odkrywa, że Holly nie jest tak bezbronnym stworzeniem, za jakie ją uważał.

Josh Gad wcieli się w filmie w Mulcha Diggumsa, karła i kleptomana. Judi Dench sportretuje przywódczynię wróżek, komandor Root. W obsadzie znaleźli się także Lara McDonnell jako elf kapitan Holly Short i Nonso Anozie, który zagra ochroniarza Artemisa, Butlera. Tytułową rolę otrzymał debiutant Ferdia Shaw, którego Kenneth Branagh wybrał spośród 1200 kandydatów. Tamara Smart zagra siostrzenicę Butlera, Juliet, a Miranda Raison wcieli się w matkę Artemisa, Angeline.

W filmie grają także Josh McGuire, Hong Chau, Nikesh Patel, Michael Abubakar, Jake Davies, Rachel Denning, Matt Jessup, Simone Kirby, Sally Messham.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej