Kevin Macdonald gra z szachowym mistrzem

Kevin Macdonald stanie za kamerą opartego na faktach obrazu "Bobby Fischer Goes to War". Scenariusz autorstwa Shawna Slovo powstał w oparciu o książkę Davida Edmondsa i Johna Eidinowa.

Bohaterem filmu jest tytułowy Bobby Fischer, amerykański szachista, który w wieku 29 lat zdobył mistrzostwo świata pokonując wielkiego rosyjskiego zawodnika, Borysa Spasskiego. Ówczesne, prowadzone w Rejkjawiku zawody, miały charakter wydarzenia sportowego i symbolizowały rosnące w siłę mocarstwa zimnej wojny.

Zmarły w tym miesiącu Fischer znany był nie tylko z niebywałego talentu do szachów, ale i ekscentrycznej natury, antysemickich przekonań i kontrowersyjnych wypowiedzi.

Za produkcję obrazu odpowiedzialni są Tim Bevan oraz Eric Fellner.

Kevin Macdonald pracuje obecnie na planie filmu "State of Play", w którym występują m.in. Russell Crowe, Ben Affleck i Helen Mirren.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej