Kinowa "Battlestar Galactica" ma scenarzystkę

Lisa Joy napisze scenariusz filmowej wersji serialu "Battlestar Galactica".

Lisa Joy ostatnio zajęta była cyklem HBO "Westworld", teraz zajmie się produkcją science fiction, którą realizuje Universal. Projektem zainteresowany jest Francis Lawrence ("Igrzyska śmierci"), który miałby stanąć za kamerą.

Oryginalny cykl nadawany był w latach 1978-1979. Produkcja przedstawia losy ludzkości zamieszkującej dwanaście odległych od układu słonecznego kolonii, toczącej 1000-letnią walkę z robotami zwanymi Cyklonami. Galactica, ostatni istniejący wojenny statek kosmiczny, wyrusza w poszukiwanie legendarnej planety zwanej Ziemią, aby odnaleźć na niej bezpieczne schronienie dla ocalałych ludzi.

W 2004 roku na antenę kanału SyFy trafiła nowa wersja "Battlestar Galactica", której producentem był Ronald D. Moore. Seria, w której występowali Edward James Olmos, Jamie Bamber i Mary McDonnell zyskała ogromną popularność i doczekała się prequela - "Caprica".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej