kIRk gra klasyk Budki Suflera. Aleksandra Hamkało w klipie

kIRk gra klasyk Budki Suflera. Aleksandra Hamkało w klipie
ZOBACZ GALERIĘ kIRk gra klasyk Budki Suflera. Aleksandra Hamkało w klipie

kIRk gra klasyk Budki Suflera. Aleksandra Hamkało w klipie

Zespół kIRk zaprezentował teledysk do swojej wersji klasyka polskiej muzyki rockowej, "Za ostatni grosz" z repertuaru Budki Suflera.

- Nasze nowe - pierwsze od dłuższego czasu i nieoparte na found footage'ach, ale ciężkiej pracy kilkudziesięcioosobowej ekipy pod wodzą naszego trębacza Olgierda Dokalskiego - wideo trafiło do sieci - czytamy na Facebooku.

W obsadzie znalazła się aktorka, Aleksandra Hamkało, a także Marcin Gaweł, Justyna Suwała, Jerzy Nasierowski, Maciej Kosmala, Natalia Klepacka, Dorota Krempa, Justyna Kokot, Katarzyna Belczyk, Magdalena Roykiewicz, Marcin Pasek, Antonina Nowacka, Paweł Bartnik i Filip Kalinowski.

- Kiedy więc Olgierd wpadł na pomysł wzięcia na warsztat tego właśnie szlagieru, wszyscy podeszliśmy do tego z entuzjazmem, bo - pomijając wszelkie konotacje, jakimi obrosła przez lata załoga Romualda Lipki - to po prostu bardzo dobra piosenka ze świetnym rytmem - mówi członek formacji, Filip Kalinowski w rozmowie z Redbull.com.

Wideo i zaskakującą przeróbkę "Za ostatni grosz" można sprawdzić tutaj.

Aleksandra Hamkało znana jest z seriali "Linia życia" i "Lekarze", a także filmów "Big Love", "Disco Polo", "Ziarno prawdy" czy "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach".

Muzykę kIRk charakteryzują twarde, elektroniczne bity osadzone w organicznej strukturze, rozedrgana trąbka wybrzmiewa wspólnie z chropowatym, brudnym samplem, techniczna dokładność splata się z jazzowym wolnomyślicielstwem i hiphopową bezkompromisowością.

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy czworo muzyków: Antonina Nowacka (wokal), Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon).

O progresywne myśleniu i rewolucyjnym podejściu międzymiastowego składu w ciepłych słowach wypowiadali się między innymi lider Swans - Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie Tresor, a także na scenach takich festiwali jak OFF, Open'er czy Satta Outside.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej