"Klub włóczykijów" po wakacjach w kinie

10 lipca mija 90. rocznica urodzin Edmunda Niziurskiego. Z tej okazji do sieci trafił zwiastun filmu "Klub włóczykijów" zainspirowanego powieścią pisarza.

Scenariusz oparto na motywach z książki "Klub włóczykijów, czyli trzynaście przygód wujka Dionizego". Obraz, w reżyserii Tomasza Szafrańskiego opowiada o trzynastoletnim Kornelu, który wraz ze swoim ekscentrycznym wujem Dionizym i przyjaciółmi wyrusza na poszukiwanie owianego tajemnicą skarbu, pozostającego w ukryciu od czasów drugiej wojny światowej.

Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci - Dr Kadryll (Tomasz Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Wojciech Mecwaldowski). Rozpoczyna się pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji wyścig z czasem.

Zapowiedź można znaleźć pod tym adresem.

Obraz trafi do kin 18 września.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej