Kolejna powieść twórcy "Tainspotting" na ekranie

Kolejna powieść twórcy "Tainspotting" na ekranie
ZOBACZ GALERIĘ Kolejna powieść twórcy "Tainspotting" na ekranie

Kolejna powieść twórcy "Tainspotting" na ekranie

Londyńska produkcyjna firma Buccaneer Media nawiązała współpracę z Irvine'em Welshem i przeniesienie na ekran, mały, jego powieść "Crime".

Produkcja składać będzie się z sześciu odcinków. W roli głównej ma wystąpić Dougray Scott ("Mission: Impossible II", "Uprowadzona 3", "Fear the Walking Dead"), który wcieli się w detektywa Raya Lennoksa. Akcja rozgrywać będzie się głównie w Miami. Dean Cavanagh pisze scenariusz.

"Crime" jest następcą książki "Brud" (także doczekała się filmowej adaptacji w 2013 roku). W powieści Lennox prowadzi sprawę dotyczącą siatki pedofilii.

W przyszłym roku do kin trafi "T2: Trainspotting". Scenariusz nowego dzieła, luźno oparty na książce "Porno" Irvine'a Welsha, ponownie pisze John Hodge. Wracają znane z oryginału postaci czyli Renton (w tej roki Ewan McGregor), Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) i Begbie (Robert Carlyle). Za kamerą ponownie staje Danny Boyle.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej