Kolejny sukces "Idy"

Kolejny sukces "Idy"
ZOBACZ GALERIĘ Kolejny sukces "Idy"

Kolejny sukces "Idy"

Na swoim koncie "Ida" Pawła Pawlikowskiego odnotowała kolejny sukces. Po nominacjach do Spirit Awards i Satellite Awards film docenili czytelnicy internetowego serwisu Brytyjskiego Instytutu Filmowego.

Redakcja portalu zaprosiła użytkowników do udziału w plebiscycie na najlepsze filmy 2014 roku. Obraz Pawlikowskiego znalazł się na trzeciej pozycji, tuż za "Under the Skin" i "Boyhood".

Pierwsza dziesiątka czytelników serwisu Brytyjskiego Instytutu Filmowego przedstawia się następująco:
1. "Under the Skin"
2. "Boyhood"
3. "Ida"
4. "Wilk z Wall Street"
5. "Grand Budapest Hotel"
6. "Frank"
7. "Wolny strzelec"
8. "Cavalo Dinheiro "
9. "Adieu au langage"
10. "Deux jours, une nuit"

Przypomnijmy, że "Ida" opowiada o nowicjuszce, która dowiaduje się, że jest Żydówką, a jej ciotka to stalinowska prokurator. W głównych rolach występują Agata Trzebuchowska oraz Agata Kulesza. Film walczy o Oscary i Europejskie Nagrody Filmowe. Na początku grudnia nagrodzony został przez Nowojorskich Krytyków Filmowych jako najlepsza produkcja nieanglojęzyczna.

Film dystrybuowany jest w wielu miejscach na świecie - od końca listopada można go oglądać w Danii, gdzie zdobył szereg pozytywnych recenzji. W Wielkiej Brytanii jest już dostępny na DVD i Blu-ray oraz w serwisach VOD.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej