Komedią walczą z ubóstwem

Fundacja Solidarni dla Bezrobocia i Ubóstwa została współproducentem komedii \"Jan z drzewa\", do której zdjęcia powstały w wakacje w Krakowie.

Film traktuje o problemie emigracji \"za chlebem\". Głównym bohaterem opowieści jest mężczyzna, który przezywa kryzys wieku średniego. W komedii wystąpili m.in. Zbigniew Wodecki, Ewa Szykulska, Artur Dziurman i Mieczysław Hryniewicz.

Zwiastun filmu można było zobaczyć na tegorocznym festiwalu Camerimage w Łodzi. Premiera planowana jest na marzec 2008 roku. Przygotowywana jest też nowa piosenka Zbigniewa Wodeckiego do filmu.

Krakowska Fundacja Solidarni dla Bezrobocia i Ubóstwa, dla której wzorem jest organizacja Towarzystwo GAB Franza Schaible z Bielefeld, sięga do niekonwencjonalnych form działalności wspomagającej wychodzenie z marginesu społecznego i biedy. Po recyklingu makulatury, bożonarodzeniowych jarmarkach, transportach używanych mebli i sprzętu rehabilitacyjnego, polsko-niemieckim projekcie \"Samotne Matki\", Fundacja zainteresowała się filmem, a dokładnie komedią niezależnego reżysera Łukasza Kasprzykowskiego. Zyski ze sprzedaży biletów na \"Jana z drzewa\" mając trafić na pomoc w aktywizacji dotkniętych problemami bezrobocia.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej