Konie, tresowane szczury oraz tresowany kruk w "Belle Epoque". Produkcja, jakiej nie było

Twórcy nadchodzącego serialu "Belle Epoque" zapowiadają, że takiej produkcji w naszej telewizji jeszcze nie było. Cykl ma imponować rozmachem, czego dowodem opublikowany właśnie filmik zrealizowany podczas prac.

- Zanim na planie serialu padł pierwszy klaps, przez blisko dwa lata dokumentowano epokę - dowiadujemy się z komunikatu. - Przejrzano aż 10 000 zdjęć, aby w pełni odtworzyć klimat tamtych czasów. Jedną z największych atrakcji produkcji są unikalne kreacje, które przygotowano dla blisko 200 aktorów i ponad 2000 statystów. Bogato zdobione suknie, fraki i inne stroje sprowadzono m.in. z największej wypożyczalni na świecie – londyńskiego "Angels". To właśnie stamtąd pochodzą kostiumy, które wykorzystywano także w takich produkcjach jak "Gra o Tron", "Wielki Gatsby" czy "Grand Budapest Hotel". Ponadto w tworzeniu serialu wzięło udział 100 koni, tresowane szczury oraz... tresowany kruk.

Wideo z materiałami z planu i wypowiedziami twórców można znaleźć pod tym adresem.

Akcja "Belle Epoque" toczy się w 1905 roku. Jan Edigey-Korycki (w tej roli Paweł Małaszyński), wraca do rodzinnego Krakowa, by rozwiązać sprawę zabójstwa matki. Pomaga mu dawny przyjaciel Henryk Skarżyński (Eryk Lubos) oraz jego siostra Weronika (Anna Próchniak), którzy prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne w Galicji. Na drodze mężczyzny pojawia się też dawna miłość - Konstancja (Magdalena Cielecka).

W obsadzie znaleźli się ponadto Olaf Lubaszenko, Vanessa Aleksander, Weronika Rosati i Eryk Kulm.

Produkcja trafi na antenę 15 lutego. Widzowie będą mogli śledzić kolejne odcinki w środy.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej