Kontynuacja "Nocy oczyszczenia" powiększa obsadę

Keith Stanfield dołączył do obsady Franka Grillo w filmie "The Purge 2".

Akcja oryginalnego filmu, "Noc oczyszczenia" ("The Purge") z 2013 roku, rozgrywała się w świecie, w którym co roku w ciągu określonych dokładnie 12 godzin prawo pozwala na każdą zbrodnię, nawet morderstwo. W tym czasie pewna rodzina żyjąca w zamkniętej społeczności walczy o przetrwanie i zachowanie człowieczeństwa.

Film odniósł zaskakująco duży sukces kasowy. Jego realizacja pochłonęła zaledwie 3 miliony dolarów, tymczasem po premierze na konto produkcji wpłynęło prawie 90 milionów. Wytwórnia szybko podjęła więc decyzję o realizacji kontynuacji.

W pierwszej części w głównej roli wystąpił Ethan Hawke, jednak w drugiej zastąpi go Frank Grillo. W obsadzie znaleźli się już również Michael K. Williams, Zach Gilford, Carmen Ejogo, Kiele Sanchez i Zoe Soul. Teraz dołączył do nich Keith Stanfield.

Na plan - jako reżyser, scenarzysta i producent - powróci James DeMonaco. Premiera kontynuacji planowana jest na 20 czerwca.

Stanfield znany jest m.in. z filmu "Przechowalnia numer 12" Destina Daniela Crettona. Aktor ma szansę na nominację do Oscara za kompozycję piosenki "So You Know What It's Like" do wspominanego dzieła.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej