Kora jako Czarna Madonna u Ørganka i Jerzego Skolimowskiego

20 lutego poznamy efekt niecodziennej współpracy rockowej grupy Ørganek, reżysera filmów \"11 minut\" czy \"Essential Killing\" Jerzego Skolimowskiego i Kory, wokalistki znanej z Maanamu. - Wszyscy mieliśmy poczucie, że pracujemy nad czymś wyjątkowym, niemalże mistycznym - mówi Tomasz Organek lider kapeli.

Artyści połączyli siły przy klipie do utworu \"Czarna Madonna\" pochodzącego z drugiej płyty formacji Ørganek pod tym samym tytułem.

Teledysk został wyreżyserowany przez Jerzego Skolimowskiego, a w roli głównej wystąpiła Kora.

- Współpraca z Jerzym Skolimowskim i Korą przebiegała w atmosferze pełnego skupienia, zaufania i szacunku do wspólnej pracy - opowiada Tomasz Organek, wokalista rockowej formacji. - Wszyscy mieliśmy poczucie, że pracujemy nad czymś wyjątkowym, niemalże mistycznym i dało się to wyraźnie odczuć na planie. Jestem wdzięczny firmie Platige Image i całej ekipie na czele z Adam Sikorą, wybitym operatorem filmowym, za zaangażowanie i profesjonalizm.

Wideo zostanie po raz pierwszy pokazane 20 lutego po godzinie 20:00 w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Jednocześnie klip trafi do sieci. - To jest najpiękniejsza i najważniejsza piosenka, jaką kiedykolwiek napisałem - zapewnia frontman.

Pokaz teledysku połączony będzie z koncertem formacji Ørganek, który będzie transmitowany na antenie Trójki w audycji \"Aksamit\" Anny Gacek.

Album \"Czarna Madonna\" ukazał się 4 listopada. Jest to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu \"Głupi\", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. Ørganek cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych stylistyk jak punk czy country. W warstwie tekstowej Ørganek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości. Wydawnictwo promuje utwór \"Mississippi w ogniu\", który nie raz dotarł na szczyt Listy Przebojów Trójki.

Ørganek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Debiut zatytułowany debiut \"Głupi\" został znakomicie przyjęty i pokrył się platyną. Z krążka pochodzą single \"Nie lubię\" i \"Kate Moss\". Tomasz Organek był członkiem projektu Męskie Granie Orkiestra, z którym stworzył hit \"Wataha\". Zespół supportował Muse na ostatnim koncercie w Krakowie.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej