"Kraina lodu 2" nadal na czele

"Kraina lodu 2" nadal na czele
ZOBACZ GALERIĘ "Kraina lodu 2" nadal na czele

"Kraina lodu 2" nadal na czele

"Kraina lodu 2" nadal króluje w kinach na całym świecie.

Animacja zarobiła w USA podczas świątecznego weekendu 85 milionów dolarów. Dochód całkowity to już 287 milionów dolarów, a na całym świecie aż 738 milionów dolarów. Miliard zostanie przekroczony w tym tygodniu.

Całkiem dobrze poradził sobie film "Na noże". Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem całej jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu nie brakowało także nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, bliscy Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik pozostanie do ostatniej chwili zagadką. W filmie Riana Johnsona zagrali Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon oraz Christopher Plummer. Dochód z weekendu to 27 milionów dolarów.

Druga nowość weekendu to obraz "Queen & Slim", który zarobił 11,7 milionów dolarów. "Queen & Slim" to opowieść o parze, która została zatrzymana przez policję i o tym jak ta chwila wpłynęła na ich życie. W filmie grają Daniel Kaluuya i Jodie Turner-Smith. Film porównywany jest do takich klasyków jak "Bonnie i Clyde" czy "Thelma i Luiza". Scenariusz napisała autorka "Ready Player One" Lena Waithe, a za reżyserię odpowiada Melina Matsoukas, dla której jest to kinowy debiut. W filmie grają także Chloë Sevigny, Indya Moore, Bokeem Woodbine, Thom Gossom Jr. oraz znany z Red Hot Chili Peppers, Flea.

Oto Top 10:
1. "Kraina lodu 2" - 85,3 mln dolarów
2. "Na noże" - 27 mln dolarów
3. "Le Mans '66" - 13,2 mln dolarów
4. "Cóż za piękny dzień" - 11,8 mln dolarów
5. "Queen & Slim" - 11,7 mln dolarów
6. "21 Bridges" - 5,8 mln dolarów
7. "Playing with Fire" - 4,2 mln dolarów
8. "Midway" - 4 mln dolarów
9. "Joker" - 2 mln dolarów
10. "Last Christmas" - 2 mln dolarów
Tagi: Ana de Armas

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej