"Kraina lodu 2" nadal na czele

"Kraina lodu 2" nadal na czele
ZOBACZ GALERIĘ "Kraina lodu 2" nadal na czele

"Kraina lodu 2" nadal na czele

"Kraina lodu 2" nadal króluje w kinach na całym świecie.

Animacja zarobiła w USA podczas świątecznego weekendu 85 milionów dolarów. Dochód całkowity to już 287 milionów dolarów, a na całym świecie aż 738 milionów dolarów. Miliard zostanie przekroczony w tym tygodniu.

Całkiem dobrze poradził sobie film "Na noże". Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem całej jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu nie brakowało także nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, bliscy Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik pozostanie do ostatniej chwili zagadką. W filmie Riana Johnsona zagrali Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon oraz Christopher Plummer. Dochód z weekendu to 27 milionów dolarów.

Druga nowość weekendu to obraz "Queen & Slim", który zarobił 11,7 milionów dolarów. "Queen & Slim" to opowieść o parze, która została zatrzymana przez policję i o tym jak ta chwila wpłynęła na ich życie. W filmie grają Daniel Kaluuya i Jodie Turner-Smith. Film porównywany jest do takich klasyków jak "Bonnie i Clyde" czy "Thelma i Luiza". Scenariusz napisała autorka "Ready Player One" Lena Waithe, a za reżyserię odpowiada Melina Matsoukas, dla której jest to kinowy debiut. W filmie grają także Chloë Sevigny, Indya Moore, Bokeem Woodbine, Thom Gossom Jr. oraz znany z Red Hot Chili Peppers, Flea.

Oto Top 10:
1. "Kraina lodu 2" - 85,3 mln dolarów
2. "Na noże" - 27 mln dolarów
3. "Le Mans '66" - 13,2 mln dolarów
4. "Cóż za piękny dzień" - 11,8 mln dolarów
5. "Queen & Slim" - 11,7 mln dolarów
6. "21 Bridges" - 5,8 mln dolarów
7. "Playing with Fire" - 4,2 mln dolarów
8. "Midway" - 4 mln dolarów
9. "Joker" - 2 mln dolarów
10. "Last Christmas" - 2 mln dolarów
Tagi: Ana de Armas

OSTATNIE

15.12.2019
Netflix opublikował materiał promujący serialu "Wiedźmin". więcej
15.12.2019
W sieci pojawiła się krótka zapowiedź cyklu "Little Fires Everywhere". więcej
13.12.2019
Producenci najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, "Nie czas umierać", zapraszają wszystkich chętnych młodych twórców do wzięcia udziału w ogólnoświatowym konkursie na plakat zainspirowany filmami o 007 z Danielem Craigiem. więcej
13.12.2019
Ceniony aktor Danny Aiello zmarł w wieku 86 lat w skutek nagłej choroby. więcej
13.12.2019
W sieci pojawił się nowy zwiastun serialu BBC/Netfliksa "Dracula". więcej