"Królewicz Olch": 14-letni chłopiec na uniwersytecie

Trwają prace na planie filmu "Królewicz Olch". To pełnometrażowy debiut fabularny Kuby Czekaja, twórcy wielokrotnie nagradzanego krótkiego metrażu "Ciemnego pokoju nie trzeba się bać".

Głównym bohaterem obrazu jest utalentowany 14-letni chłopiec, który rozpoczyna naukę na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem - jak z początku sądzi - jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się ojca po latach nieobecności ustanawia nowy porządek. Chłopiec z rąk matki przechodzi pod opiekę mężczyzny. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec dochodzi do rozwiązania zagadki przejścia między światami, wyrusza w podróż, na szali kładzie swoje życie.

W głównej roli występuje debiutant Stanisław Cywka. Towarzyszą mu Agnieszka Podsiadlik oraz Sebastian Łach. W ekipie pracującej nad filmem znaleźli się także Anna Wunderlich oraz Karina Baran (scenografia), Aleksandra Staszko (kostiumy), Radosław Ochnio (dźwięk), Bartłomiej Gliniak (muzyka) oraz Daniel Gąsiorowski (montaż).

- Planuję film nierealistyczny, łączący w sobie różne filmowe konwencje i trendy charakterystyczne dla thrillera, filmu przygodowego czy science fiction - zapowiada Kuba Czekaj. - Najbliżej mu jednak do dramatu rodzinnego z szansą na interesujące kreacje aktorskie. Historia nie opowiada o żadnym konkretnym miejscu i czasie. To fabuła zawieszona między rzeczywistością a sferą wyobrażeń chłopca.

"Królewicz Olch" to piąty pełnometrażowy film fabularny produkowany przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Poprzednie produkcje to: "Lęk wysokości" Bartka Konopki, "Dzień kobiet" Marii Sadowskiej, "Mur" Dariusza Glazera oraz "Fale" Grzegorza Zaricznego.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej