Krzysztof Zalewski i Mela Koteluk śpiewają dla "Króla Lwa"

Krzysztof Zalewski i Mela Koteluk śpiewają dla "Króla Lwa"
ZOBACZ GALERIĘ Krzysztof Zalewski i Mela Koteluk śpiewają dla "Króla Lwa"

Krzysztof Zalewski i Mela Koteluk śpiewają dla "Króla Lwa"

Krzysztof Zalewski, Natalia i Paulina Przybysz, Mela Koteluk oraz Vito z zespołu Bitamina przygotowali piosenkę "Miłość rośnie wokół nas" jako swoją wersję utworu Eltona Johna i Tima Rice'a "Can You Feel The Love Tonight".

Od premiery "Króla Lwa" minęło 25 lat. Na tej animacji wychowało się i wzruszało całe pokolenie obecnych 30-latków, film jednak nie stracił na świeżości i aktualności, a kolejne pokolenia maluchów na całym świecie z wypiekami na twarzy nadal wpatrują się w ekran śledząc przygody Simby i jego przyjaciół.

Nieodłącznym elementem tego obrazu była oczywiście muzyka i piosenka "Can You Feel The Love Tonight", za którą sir Elton John oraz Tim Rice zgarnęli Oscara.

Nowego "Króla Lwa" będziemy mogli obejrzeć w kinach już od 19 lipca. Z tej okazji artyści: Krzysztof Zalewski, Natalia i Paulina Przybysz, Mela Koteluk oraz Vito z zespołu Bitamina udali się w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa i wspólnie nagrali piosenkę "Miłość rośnie wokół nas". Krzysztof Zalewski i Hubert Zemler przygotowali nową, oryginalną aranżację, własną interpretację słynnego hitu "Can You Feel The Love Tonight" Eltona Johna i Tima Rice'a.

- Minęło kilka okrągłych lat od premiery "Króla Lwa", więc pomyśleliśmy sobie, że przy okazji pojawienia się nowej wersji tego filmu w kinach nagramy własną wersję piosenki Eltona Johna i Tima Rice'a "Can You Feel The Love Tonight" - mówi Krzysztof Zalewski. - Nie odtwarzamy jej jeden do jednego, tylko pozwalamy sobie na lekką impresję. Postawiliśmy na lekko afrykańskie, perkusyjne, pierwotne instrumenty. Stąd w naszym aranżu pojawia się marimba, ksylofon. Mam nadzieję, że udało się uchwycić dobry klimat tego utworu.

Nowa wersja "Króla Lwa" nie odbiega fabułą od oryginału z 1994 roku. Będzie natomiast różnić się formą. Wiele emocji wzbudziła obsada filmu – w oryginalnej wersji językowej głosu Simbie użyczył Donald Glover, Beyoncé wcieliła się w rolę Nali, a w roli Mufasy ponownie usłyszymy tubalny bas Jamesa Earla. Reżyserem najnowszej produkcji Disneya jest Jon Favreau (Iron Man", "Księga Dżungli").

OSTATNIE

18.10.2019
Mamoudou Athie zagra w filmie "Jurassic World 3". więcej
17.10.2019
Kanye West opublikował trailer filmu "Jesus Is King", który będzie towarzyszył premierze nowej płyty rapera. więcej
17.10.2019
W sieci pojawił się nowy zwiastun serialu "Dickinson" z Hailee Steinfeld w roli tytułowej. więcej
17.10.2019
Paul Dano zagra czarny charakter w nowym filmie o Batmanie. więcej
17.10.2019
Matt Berninger i Phoebe Bridgers opublikowali piosenkę "Walking On A String", która trafiła do filmu "Between Two Ferns: The Movie". więcej