"Kształt wody" Guillermo del Toro miał być czarno-biały

"Kształt wody" Guillermo del Toro miał być czarno-biały
ZOBACZ GALERIĘ "Kształt wody" Guillermo del Toro miał być czarno-biały

"Kształt wody" Guillermo del Toro miał być czarno-biały

Scenograf filmu "Kształt wody" ("The Shape of Water") w reżyserii Guillerma del Toro, wyjawił, że film w zamyśle twórcy miał być czarno-biały.

Paul Austenberry, który odpowiadał za scenografię przy dziele "Kształt wody" przyznał, że Guillermo del Toro oryginalnie planował swą niezwykłą opowieść zrealizować w czerni i bieli. Studio zdołało go jednak przekonać do koloru.

- Kiedy myśleliśmy o czarno-białym filmie, nasz budżet wynosił 12 milionów dolarów - wspomina Austenberry, choć Del Torro wcześniej mówił o ponad 16 milionów. - Fox Searchlight powiedziało, że wyłoży 19,6 miliona dolarów, jeśli zrobimy to w kolorze. Z trudem dopięliśmy budżet, więc dobrze, że wyszło tak znakomicie.

"Kształt wody" to baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą, odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. W rolach głównych występują Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins, Michael Stuhlbarg oraz Doug Jones.

Do naszych kin dzieło trafi 19 stycznia 2018 roku.

Filmy "Mad Max: Na drodze gniewu" oraz "Logan", które także miały być czarno-białe, ukazały się w takiej wersji na DVD.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej