"Kształt wody" najbardziej dochodowym zwycięzcą Oscarów od pięciu lat

"Kształt wody" najbardziej dochodowym zwycięzcą Oscarów od pięciu lat
ZOBACZ GALERIĘ "Kształt wody" najbardziej dochodowym zwycięzcą Oscarów od pięciu lat

"Kształt wody" najbardziej dochodowym zwycięzcą Oscarów od pięciu lat

Najbardziej dochodowe amerykańskie produkcje zarabiają ponad miliard dolarów. Zupełnie inaczej ma się sprawa z filmami, które zwyciężają na Oscarach.

"Kształt wody" jak do tej pory przyniósł 57 milionów dolarów i jest to najlepszy wynik dla oscarowego zwycięzcy do pięciu lat.

Ubiegłoroczny triumfator, "Moonlight", zarobił 22 miliony dolarów. "Spotlight" (2016) przyniósł 45 milionów. "Birdman" (2015) osiągnął 37 milionów, a "Zniewolony. 12 Years a Slave" zarobił 50 milionów dolarów.

"Kształt wody" to baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą, odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata. W rolach głównych występują Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins, Michael Stuhlbarg oraz Doug Jones.

Film "Kształ wody" otrzymał cztery Oscary: za najlepszy film, reżyserię, scenografię oraz muzykę.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej