Kult przedstawia "Układ zamknięty"

Do sieci trafił teledysk zespołu Kult do piosenki "Układ zamknięty". Numer promuje tak samo zatytułowany film z Januszem Gajosem w roli głównej.

W klipie znalazły się niepublikowane fragmenty filmu oraz sensacyjny finał akcji "aresztowania Kazika". - Ta piosenka jest zapowiedzią czegoś wielkiego! - mówi Staszewski. Reżyserem teledysku jest Jacek Kościuszko, nominowany do Fryderyka za klip do piosenki "Nie mogę Cię zapomnieć" Agnieszki Chylińskiej. Wideo można obejrzeć pod tym adresem.

Inspiracją dla scenarzystów "Układu zamkniętego", Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali po… 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

W roli głównej występuje Janusz Gajos jako skorumpowany prokurator. U boku jego boku pojawili się między innymi, Kazimierz Kaczor i Urszula Grabowska. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do "Róży" i "Drogówki" Wojciecha Smarzowskiego.

Obraz zagości na ekranach 5 kwietnia.

Ostatnia regularna płyta formacji Kult to "Hurra!" z września 2009 roku. Wiosną powinniśmy doczekać się nowego albumu zespołu. Dorobek grupy uzupełnia "MTV Unplugged - Kult" z listopada 2010 roku.
Tagi: Kult

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej