"Lady Bird" najlepszym filmem w historii serwisu Rotten Tomatoes

"Lady Bird" najlepszym filmem w historii serwisu Rotten Tomatoes
ZOBACZ GALERIĘ "Lady Bird" najlepszym filmem w historii serwisu Rotten Tomatoes

"Lady Bird" najlepszym filmem w historii serwisu Rotten Tomatoes

Film "Lady Bird" Grety Gerwig pobił rekord pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes.

Rotten Tomatoes to jeden z pierwszych, jeśli nie pierwszy serwis zajmujący się agregacją recenzji filmowych. Stronę powołał do życia w 1998 roku Senh Duong, fan Jackie Chana, który na pomysł witryny wpadł, gdyż sam zbierał wszystkie recenzje swojego ulubionego chińskiego komika.

Recenzje w serwisie dzielone są na "fresh" (świeże, czyli pozytywne) i "rotten" (zgniłe, czyli negatywne). Bardzo rzadko zdarza się by film zebrał 100 procent recenzji pozytywnych, a jeszcze rzadziej ma to miejsce, gdy film jest recenzowany przez wielu krytyków. Obraz "Lady Bird" ma w tej chwili już 170 recenzji i wszystkie one są pozytywne. Wcześniej rekord należał do filmu "Toy Story 2", któremu pozytywne recenzje wystawiło 163 krytyków.

Właścicielem serwisu Rotten Tomatoes jest obecnie spółka zajmująca się sprzedażą biletów do kin Fandango Media, w której udziały mają NBCUniversal oraz Warner Bros.

Bohaterką "Lady Bird" jest Christine McPherson (Saoirse Ronan) buntowniczka ucząca się w konserwatywnym liceum, Catholic Sacramento. Dziewczyna marzy, by uciec od swojej rodziny i małomiasteczkowej mentalności, i wyruszyć do Nowego Jorku. Obraz jest luźno oparty na doświadczeniach Grety Gerwig.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej