Lawrence Kasdan i Simon Kinberg idą na gwiezdne wojny

Fani "Gwiezdnych wojen" dostaną nie tylko nową trylogię swojej ulubionej serii, ale i spin-offy, których realizacją zajmą się Lawrence Kasdan i Simon Kinberg.

Szef wytwórni, Bob Iger, potwierdził dziś, że oprócz trzech nowych części sagi powstaną samodzielne filmy, których fabuła skoncentruje się na bohaterach znanych z "Gwiezdnych wojen".

- Te filmy nie będą częścią sagi, więc nadal planujemy nakręcić siódmy, ósmy i dziewiąty epizod w ciągu najbliższych sześciu lat, zaczynając od roku 2015 - oznajmił Iger. - W tym samym czasie pojawią się także spin-offy.

Warto zauważyć, że Disney zarobił w 2012 roku aż 215 milionów dolarów dzięki prawom licencyjnym do "Gwiezdnych wojen", choć jeszcze nie zrealizował żadnego filmu. Zyski te płyną m.in. z parków rozrywki, sprzedaży zabawek oraz emisji spin-offów telewizyjnych.

Dla Lawrence'a Kasdana nie będzie to pierwsza przygoda z "Gwiezdnymi wojnami". Artysta ma na koncie scenariusze do filmów "Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje", "Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi" oraz gry komputerowej "Star Wars: Shadows of the Empire". Simon Kinberg z kolei jest scenarzystą przebojów "Jumper", "X-Men: Ostatni bastion" i "Sherlock Holmes".

OSTATNIE

24.02.2020
Ed Helms i Randall Park zagrają w cyklu NBC "True Story". więcej
24.02.2020
Ezra Furman opublikował piosenkę "Every Feeling" pochodzącą z serialu "Sex Education". więcej
24.02.2020
W sieci pojawiły się dwa kolejne zwiastuny trzeciego sezonu serialu "Westworld". więcej
24.02.2020
Do sieci trafił fragment serialu "Kidding" w którym Ariana Grande śpiewa z Jimem Carreyem. więcej
24.02.2020
W sieci pojawiły się nowe materiały promujące horror "Ciche miejsce 2". więcej