Legenda hip-hopu nadal rządzi w USA

Film "Straight Outta Compton", czyli biografia hiphopowego zespołu N.W.A., trzeci tydzień z rzędu okupuje szczyt amerykańskiego box office.

Obraz o twórcach przeboju "Fuck tha Police", który wyreżyserował F. Gary Gray, ponownie okazał się najlepszy. W roli głównej w "Straight Outta Compton" pojawia się syn Ice'a Cube'a, O'Shea Jackson Jr., który wciela się właśnie w swojego tatę. Ponadto występują Neil Brown Jr. jako DJ Yella, Aldis Hodge jako MC Ren, Corey Hawkins jako Dr. Dre i Jason Mitchell jako Eazy-E.

Pierwsza nowość tego tygodnia to film "War Room", który w trzy dni zarobił 11 milionów dolarów. Obraz opowiada o małżeństwie, które wygląda na szczęśliwe, ale tak naprawdę ma problemy, które próbuje rozwiązać z pomocą pewnej ekscentrycznej starszej kobiety. W rolach głównych występują Karen Abercrombie, Priscilla C. Shirer i T.C. Stallings.

Druga i ostatnia nowość weekendu to "No Escape". W filmie Owen Wilson gra Jacka Dwyera amerykańskiego biznesmena, który wraz z rodziną przeprowadza się do azjatyckiego kraju. Wkrótce jednak spokojne miejsce zamienia się w pole bitwy między siłami rządowymi i rewolucjonistami. Biznesmen zrobi wszystko, by ochronić rodzinę przed niebezpieczeństwem. Lake Bell gra Annie Dwyer, żonę biznesmena, a Pierce Brosnan mężczyznę, który pomaga rodzinie. W obsadzie znaleźli się również Sterling Jerins, Spencer Garrett i Sahajak Boonthanakit. Film zarobił 8 milionów dolarów, co pozwoliło na zajęcie 4 pozycji.

Oto zestawienie top 10 amerykańskiego box office ostatniego weekendu:
1. "Straight Outta Compton" - 13,2 miliona dolarów
2. "War Room" - 11 milionów dolarów
3. "Mission: Impossible - Rogue Nation" - 8,3 miliona dolarów
4. "No Escape" - 8,2 miliona dolarów
5. "Sinister 2" - 4,6 miliona dolarów
6. "Kryptonim U.N.C.L.E." - 4,4 miliona dolarów
7. "Hitman: Agent 47" - 3,8 miliona dolarów
8. "Dar" - 3,5 miliona dolarów
9. "Jurassic World" - 3,1 miliona dolarów
10. "Ant-Man" - 3 miliony dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej