Lizzo, Natalie Portman i Jane Fonda nie chcą finansować policji

Lizzo, Natalie Portman i Jane Fonda nie chcą finansować policji
ZOBACZ GALERIĘ Lizzo, Natalie Portman i Jane Fonda nie chcą finansować policji

Lizzo, Natalie Portman i Jane Fonda nie chcą finansować policji

The Weeknd, Lizzo, John Legend, Jane Fonda i Natalie Portman podpisali otwarty list, w którym domagają się zaprzestania finansowania policji.

List powstał z inicjatywy aktywistki Patrisse Cullors, współzałożycielki Black Lives Matter. W otwartym żądaniu domaga się ona zaprzestania publicznych wydatków na policję. Środki powinny być przesunięte na opiekę zdrowotną, edukację i programy społeczne. - Policja i militaryzacja pochłaniają ogromną część zarówno budżetu krajowego jak i lokalnych wydatków - czytamy. - Domagamy się zaprzestania finansowania policji na rzecz opieki zdrowotnej.

Cały list można przeczytać pod tym adresem.

Pod listem podpisali się m.in. The Weeknd, Lizzo, Jane Fonda, John Legend, Common, Talib Kweli, Natalie Portman, America Ferrera, Brie Larson, oraz Taraji P. Henson.

Inicjatywa jest pokłosiem zabójstwa George'a Floyda, który zginął po tym, jak policjant przyduszał go kolanem przez 8 minut i 46 sekund.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej