"Łotr 1" zarobił miliard dolarów

"Łotr 1" zarobił miliard dolarów
ZOBACZ GALERIĘ "Łotr 1" zarobił miliard dolarów

"Łotr 1" zarobił miliard dolarów

Film "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" zarobił już ponad miliard dolarów.

Najnowszy obraz z cyklu o "Gwiezdnych wojnach", który zadebiutował w USA 10 grudnia ubiegłego roku, niespełna po miesiącu obecności na ekranach na całym świecie przyniósł już miliard dolarów wpływów.

To 28. film w historii, któremu udało się przekroczyć ten próg finansowy. Dla wytwórni Disneya, wprowadzającej film do kin, to czwarty tytuł z premier z 2016 roku, które mogą się pochwalić tym osiągnięciem. Wcześniej były to "Zwierzogród", "Gdzie jest Dory?" oraz "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

Przypomnijmy, że akcja filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" dzieje się tuż przed wydarzeniami z "Nowej nadziei". Za kamerą stanął Gareth Edwards.

W rolach głównych występują Felicity Jones (Jyn Erso), Mads Mikklesen (w roli jej ojca, Galena Erso), Ben Mendelsohn (jako główny antagonista Orson Krennic), Diego Luna (kapitan Cassian Andor), Forest Whitaker (Saw Gerrera, postać znana z produkcji "Gwiezdne wojny: Wojny klonów") i Donnie Yen (ślepy wojownik Chirrut Îmwe). W obrazie pojawia się również James Earl Jones, który znów użycza głosu postaci Lorda Vadera.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej