"Lśnienie" doczeka się kontynuacji

Powstanie filmowy sequel "Lśnienia" Stanleya Kubricka.

Powieść "Doktor Sen" pióra Stephena Kinga zostanie przeniesiona na duży ekran. To kontynuacja kultowego horroru "Lśnienie", który w 1980 roku na potrzeby kina zaadaptował Stanley Kubrick.

"Doktor Sen" przedstawia dalsze losy Dana Torrance'a, chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem. Przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie anonimowych alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako "Doktor Sen".

Nad scenariuszem adaptacji pracuje laureat Oscara Akiva Goldsman. Trwają poszukiwania reżysera. King wystąpi jako producent wykonawczy projektu.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej