Lucas Till, Alex Pettyfer i Jeremy Irvine walczą o rolę u boku Shailene Woodley

Lucas Till, Alex Pettyfer i Jeremy Irvine walczą o rolę u boku Shailene Woodley
ZOBACZ GALERIĘ Lucas Till, Alex Pettyfer i Jeremy Irvine walczą o rolę u boku Shailene Woodley

Lucas Till, Alex Pettyfer i Jeremy Irvine walczą o rolę u boku Shailene Woodley

Lucas Till, Alex Pettyfer i Jeremy Irvine starają się o rolę w filmie "Divergent", w którym zagra Shailene Woodley.

Obraz będzie adaptacją powieści Veroniki Roth znanej w Polsce pod tytułem "Niezgodna". Akcja rozgrywa się w Chicago przyszłości, w którym społeczeństwo podzielone zostało na kilka frakcji zamieszkujących różne części miasta. Mieszkańcy wybierają przynależność do grup kształcących określone cechy: altruizm, erudycję, prawość, nieustraszoność lub serdeczność. Każda z nich ma swoje własne wewnętrzne zasady, odrębne zachowania i poglądy. W wieku szesnastu lat każdy obywatel przechodzi test predyspozycji, który pomaga mu wybrać konkretną frakcję. Nieliczni, którzy nie pasują do żadnej grupy, bądź wykazują cechy charakterystyczne dla kilku frakcji, są wykluczani ze społeczeństwa i eliminowani. Bohaterką opowieści jest nastoletnia Beatrice, która właśnie przechodzi proces wyboru. Porzuca grupę altruistów i wstępuje w szeregi Nieustraszonych, gdzie czeka ją morderczy trening. Próba zaaklimatyzowania się w nowym miejscu, walka z własnymi demonami, strzeżenie pewnej tajemnicy, jak i potrzeba akceptacji, zrozumienia i zaufania w stosunku do innych nowicjuszy to tylko początek zmagań bohaterki.

W roli Beatrice wystąpi Shailene Woodley. Już wcześniej podawano, że w castingach biorą również udział Jack Reynor ("What Richard Did") i Brenton Thwaites ("Blue Lagoon: The Awakening"). Teraz dołączyli do nich Lucas Till ("X-Men: Pierwsza klasa"), Alex Pettyfer ("Magic Mike") oraz Jeremy Irvine ("Czas wojny").

Filmowa adaptacja powstanie w studiu Summit, odpowiedzialnym za inną popularną serię dla nastolatków, "Zmierzch". Studio zakupiło już prawa do ekranizacji kontynuacji książki, "Insurgent" ("Zbuntowana"). Ostatnia część trylogii Veroniki Roth ukaże się jesienią 2013 roku i jest niemal pewne, że także zostanie przeniesiona na duży ekran.

Evan Daugherty jest autorem scenariusza. Za kamerą pierwszej części stanie Neil Burger.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej