"Madea" Tylera Perry'ego lepsza o Jacka Reachera

"Madea" Tylera Perry'ego lepsza o Jacka Reachera
ZOBACZ GALERIĘ "Madea" Tylera Perry'ego lepsza o Jacka Reachera

"Madea" Tylera Perry'ego lepsza o Jacka Reachera

Komedia "Boo! A Madea Halloween" Tylera Perry'ego znalazła się na szycie amerykańskiego box office'u.

Tyler Perry napisał scenariusz, stanął za kamerą, zajął się produkcją i oczywiście zagrał główną rolę, a także role Joe i Briana. W komedii oglądamy perypetie Madei podczas Halloween. W filmie zagrali również Bella Thorne, Diamond White i Jimmy Tatro. Produkcja po pierwszym weekendzie w USA zarobiła ponad 27 milionów dolarów.

Oczko niżej, z 23 milionami na koncie, znalazł się film "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj". Dzieło jest kontynuacją przeboju z 2012 roku. Scenarzyści tym razem wzięli na warsztat książkę "Nigdy nie wracaj" Lee Childa, w której Jack Reacher (Tom Cruise) wraca do swojej bazy wojskowej w stanie Wirginia, aby spotkać się z Susan Turner (Cobie Smulders), nowym dowódcą. Gdy na miejscu dowiaduje się, że kobieta została aresztowana, postanawia rozwikłać zagadkę i dojść prawdy na własną rękę. W obsadzie znaleźli się także Danika Yarosh, Aldis Hodge i Patrick Heusinger, Madalyn Horcher, Holt McCallany, Robert Knepper oraz Austin Hebert. Za kamerą stanął Ed Zwick.

Podium zamyka kolejna nowość - horror "Ouija: Narodziny zła" z nieco ponad 14 milionami zysku. Pierwszą część z 2014 roku zainspirowała gra o takiej samej nazwie. Składa się ona z planszy z literami, cyframi i słowami oraz trójkątnej wskazówki zamocowanej na dwóch rolkach i pionowej igły. Kiedy lekko położy się koniuszki palców na wierzchu wskazówki, ma ona poruszać się nad powierzchnią planszy i wskazywać litery tworzące przekaz. Zwolennicy gry mówią, że dzięki planszy ouija można komunikować się z duchami zmarłych. Akcja sequela rozgrywa się w 1965 roku w Los Angeles. Bohaterkami są matka i jej dwie córki. W filmie występują Elizabeth Reaser, Annalise Basso, Henry Thomas, Lulu Wilson, Lin Shaye i Doug Jones. Za kamerą stanął Mike Flanagan, który wraz z Jeffem Howardem zajął się scenariuszem.

Ostatni debiut top 10 to "Szpiedzy z sąsiedztwa" ("Keeping Up with the Joneses"). Komedia opowiada o perypetiach pewnej pary mieszkającej na przedmieściach (Zach Galifianakis, Isla Fisher) , która pewnego dnia odkrywa, że ich sąsiedzi to agenci (Jon Hamm, Gal Gadot). Produkcja zarobiła 5,6 miliona dolarów, co pozwoliło na zajęcie 7. lokaty.

Oto top 10 box office:
1. "Boo! A Madea Halloween" 27,6 miliona dolarów
2. "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj" - 23 miliony dolarów
3. "Ouija: Narodziny zła" - 14,1 miliona dolarów
4. "Księgowy" - 14 milionów dolarów
5. "Dziewczyna z pociągu" - 7,3 milionów dolarów
6. "Osobliwy dom pani Peregrine" - 6 milionów dolarów
7. "Szpiedzy z sąsiedztwa" - 5,6 miliona dolarów
8. "Kevin Hart: What Now?" - 4,1 miliona dolarów
9. "Bociany" - 4,1 miliona dolarów
10. "Żywioł. Deepwater Horizon" - 3,6 miliona dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej