"Madiba": Laurence Fishburne znalazł żonę

Producenci miniserialu "Madiba" o Nelsonie Mandeli znaleźli odtwórczynię roli jego drugiej żony. W Winnie Mandelę wcieli się aktorka z RPA - Terry Pheto.

Przypomnijmy, że Nelsona Mandelę zagra w cyklu Laurence Fishburne. Ponadto w produkcji wystąpią Orlando Jones, David Harewood i Michael Nyqvist. Reżyserią zajmie się Kevin Hooks.

Serial powstanie na podstawie książek "Conversations With Myself" i "Nelson Mandela by Himself". Cykl składać będzie się z 6 odcinków.

Nelson Mandela był już bohaterem produkcji kinowych. Grali go już m.in. Dennis Haysbert ("Goodbye Bafana"), Morgan Freeman ("Invictus - Niepokonany") oraz Idris Elba ("Mandela: Droga do wolności"). Co ciekawe, w dramacie "Mandela: Droga do wolności" Terry Pheto zagrała pierwszą żonę słynnego aktywisty i polityka - Evelyn Mase, a w "Goodbye Bafana" - jego córkę Zindzi.

Terry Pheto grywa także w innych filmach. Niedługo będzie ją można oglądać w "A United Kingdom" u boku Davida Oyelowo i Rosamund Pike. Zadebiutowała przed kamerą w 2005 roku w uhonorowanym Oscarem dramacie "Tsotsi" Gavina Hooda (twórcy znanego Polakom dzięki ekranizacji "W pustyni i w puszczy").
Tagi: Terry Pheto

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej