Marcin Dorociński współpracuje z CIA

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu "Jack Strong" Władysława Pasikowskiego.

"Jack Strong" to thriller opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata - historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Człowieka, który tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym, choć niewidocznym, aktorem czasu zimnej wojny.
W rolę pułkownika Ryszarda Kuklińskiego wcielił się Marcin Dorociński, a jego żonę Hannę zagrała Maja Ostaszewska.

Scenariusz powstał na podstawie dokumentów operacyjnych CIA oraz relacji osób związanych z pułkownikiem Kuklińskim, m.in. Davida Fordena - oficera prowadzącego sprawę "Jacka Stronga" ze strony CIA.

W filmie zobaczymy także Patricka Wilsona, Dagmarę Domińczyk, Krzysztofa Globisza, Krzysztofa Pieczyńskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Bakę, Pawła Małaszyńskiego, Ireneusza Czopa i Piotra Grabowskiego. W rolach synów Kuklińskiego - Bogdana i Waldemara debiutują na dużym ekranie Piotr Nerlewski i Józef Pawłowski.

Muzykę skomponował Jan Duszyński, który ostatnio współpracował z reżyserem przy filmie "Pokłosie". Dzieło wejdzie do kin 7 lutego 2014. Ostatni obraz Pasikowskiego to wspomniane "Pokłosie".

Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej