Mark Buffalo i Rachel McAdams o księdzu-pedofilu

Mark Buffalo i Rachel McAdams o księdzu-pedofilu
ZOBACZ GALERIĘ Mark Buffalo i Rachel McAdams o księdzu-pedofilu

Mark Buffalo i Rachel McAdams o księdzu-pedofilu

Mark Ruffalo, Rachel McAdams, Michael Keaton, Aaron Eckhart, Liev Schreiber i Stanley Tucci zagraj w dramacie "Spotlight".

Podstawą dla filmu będzie dochodzenie przeprowadzone przez dziennikarzy gazety "Boston Globe", które ujawniło nazwiska księży-pedofili, przez lata krytych przez Kościół katolicki. W śledztwie wzięli udział wydawca gazety Marty Baron (w tej roli pojawi się Liev Schreiber), wydawca kolumny "Spotlight" Walter "Robby" Robinson (Michael Keaton) oraz reporterzy Michael Rezendes (Mark Ruffalo), Sacha Pfeiffer (Rachel McAdams) i Matt Carroll. Przez rok przesłuchiwali oni ofiary wykorzystania, przekopali się przez stosy dokumentów, a ich dochodzenie wykazało, że pedofile byli kryci przez kościelne władze. Publikacja doprowadziła do usunięcia ze stanowiska kardynała Bernarda Lawa. Za swą pracę ekipa gazety otrzymała nagrodę Pulitzera w 2003 roku.

Stanley Tucci wcieli się w prawnika Mitchella Garabediana, który reprezentował rodziny pokrzywdzonych w sporze.

Za kamerą staje Thomas McCarthy, autor filmów "Dróżnik" oraz "Spotkanie". Reżyser pracuje również nad scenariuszem, przy którym pomagają mu twórca serialu "Prezydencki poker", Josh Singer. Zdjęcia powstaną w Bostonie i Toronto i będą realizowane na jesieni.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej