Mark Wahlberg czuje ciężar odpowiedzialności za "Patriots Day"

Mark Wahlberg czuje ciężar odpowiedzialności za "Patriots Day"
ZOBACZ GALERIĘ Mark Wahlberg czuje ciężar odpowiedzialności za "Patriots Day"

Mark Wahlberg czuje ciężar odpowiedzialności za "Patriots Day"

- Spoczywa na mnie olbrzymia odpowiedzialność. Musiałem się upewnić, że wszystko dobrze zrobimy - mówi Mark Wahlberg o swoim nowym projekcie, filmie "Patriots Day".

Produkcja, która do kin ma trafić na początku roku 2017 opowiada o zamachu bombowym, do którego doszło w 2013 roku podczas maratonu w Bostonie. Mark Wahlberg i J.K. Simmons wcielają się w policjantów biorących udział w obławie. John Goodman gra byłego komisarza bostońskiej policji, Eda Davisa, który tego tragicznego dnia odegrał kluczową rolę w schwytaniu zamachowców, współpracując między innymi z FBI.

Dla Marka Wahlberga film jest szczególnie ważny. Boston to miasto, w którym dorastał. - Gdyby coś się nie zgadzało, gdybym czegoś nie dopilnował, wszyscy w Bostonie by mnie o to obwinili - stwierdza aktor w jednym z pierwszych wywiadów na temat produkcji. - Znam jednak intencje reżysera Petera Berga. Wiem, czego sam chciałem. I mogę zapewnić, że film będzie fantastyczny.

W obsadzie obrazu znaleźli się również Vince Curatola (burmistrz Thomas Menino), James Colby (komisarz policji Bill Evans) i Jimmy O. Yang, a także Michelle Monaghan, która wciela się w Carol Saunders, żonę sierżanta Tommy'ego Saundersa (Mark Wahlberg). Kevin Bacon portretuje specjalnego agenta FBI, Richarda DesLauriersa, a Michael Beach gra Devala Patricka, gubernatora stanu Massachusetts.

Pod tym adresem można obejrzeć pierwszy zwiastun.

Scenariusz napisał Matt Chapman, który ostatnio pracował przy dramacie Stevena Spielberga, "Most szpiegów". Za muzykę odpowiadają Trent Reznor i Atticus Ross. Premierę, w Nowym Jorku, Los Angeles i Bostonie, wyznaczono na 21 grudnia 2016 roku. Do większości kin w USA dramat trafi 13 stycznia 2017 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej