Martin Compston poślubi Saoirse Ronan

Martin Compston poślubi Saoirse Ronan
ZOBACZ GALERIĘ Martin Compston poślubi Saoirse Ronan

Martin Compston poślubi Saoirse Ronan

Martin Compston dołączył do obsady filmu "Mary Queen Of Scots".

Kostiumowy obraz opowie o losach Marii Stuart (w tej roli Saoirse Ronan), która została królową Szkotów w roku 1542, w wieku zaledwie 9 miesięcy. Występowała jako pretendentka do tronu Anglii przeciwko kuzynce, Elżbiecie I (Margot Robbie), zabiegając o uznanie swych praw. Jako fanatyczna katoliczka wszczęła walkę z protestantami, szukając poparcia na dworze hiszpańskim. Jej polityka budziła powszechny sprzeciw i niezadowolenie, powodując liczne bunty i powstania antykrólewskie. W czasie jednej z kolejnych rebelii w 1567 została zmuszona do opuszczenia Szkocji. Schroniła się w Anglii, gdzie została aresztowana, oskarżona o zamach na życie Elżbiety I i chęć objęcia tronu angielskiego. Po 19 latach więzienia została skazana na śmierć i stracona.

W obsadzie znalazł się już również Jack Lowden, który wcieli się w Lorda Darnleya. Teraz dołączył do nich Martin Compston. Zagra on hrabiego Bothwella, trzeciego męża Marii Stuart.

Josie Rourke staje za kamerą. Autorem scenariusza filmu "Mary Queen of Scots" jest Michael Hirst ("Elizabeth" i serial "Tudorowie").

Compston znany jest m.in. z ról w filmach "Twoja siostra" i "Brud". Ostatnio grał w serialu "Line of Duty".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej