Martin Freeman pozna Czarną Panterę

Rzutem na taśmę obsadę filmu "Black Panther" powiększył Martin Freeman. W Atlancie właśnie ruszyły zdjęcia do produkcji.

Brytyjski aktor ponowni wciela się w Everetta K. Rossa, którego portretował wcześniej w produkcji "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

Projekt oparty jest na komiksie stworzonym przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Postać Czarnej Pantery zadebiutowała w roku 1966 w komiksie o Fantastycznej Czwórce. T'Challa, czarnoskóry władca Wakandy, fikcyjnego afrykańskiego kraju, który stał się superbohaterem, doczekał się własnej ilustrowanej serii w roku 1973.

W roli tytułowego bohatera zobaczymy Chadwicka Bosemana. W obsadzie znaleźli się też Michael B. Jordan, Danai Gurira, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Forest Whitaker, Daniel Kaluuya, Florence Kasumba oraz Angela Bassett, która wcieli się w rolę matki tytułowego bohatera. Niedawno dołączył Sterling K. Brown, który zagra N'Jobu, postać z przeszłości T'Challi.

Pierwsze zdjęcia z planu można obejrzeć pod tym adresem.

Scenariusz kinowej adaptacji komiksu napisał Joe Robert Cole, opierając się na wcześniejszej wersji Marka Baileya. Kevin Feige zajmie się produkcją, a Ryan Coogler reżyserią.

Premierę filmu "Black Panther" zaplanowano na 16 lutego 2018 roku.

Martina Freemana ostatnio można było podziwiać w serialu "Sherlock", gdzie gra doktora Watsona.

OSTATNIE

17.02.2020
Jennifer Lopez wrzuciła do sieci selfie w bikini. więcej
17.02.2020
W sieci pojawił się fragment piosenki "No Time to Die" Billie Eilish z ilustracją filmową. więcej
17.02.2020
W sieci pojawił się zwiastun cyklu "Niesamowite historie" platformy Apple TV+. więcej
17.02.2020
W związku z epidemią koronawirusa twórcy filmu "Nie czas umierać" nie pojadą do Chin na premierę. więcej
17.02.2020
Wyatt Russell ma szansę zagrać w nowej wersji klasycznego filmu Johna Carpentera "Ucieczka z Nowego Jorku" ("Escape From New York"). więcej