Matka Dracona Malfoya postraszy z Frankensteinem i Draculą

Helen McCrory dołączyła do obsady serialu "Penny Dreadful", który wyprodukuje stacja Showtime.

Młodsi widzowie kojarzą ją przede wszystkim z roli Narcissy Malfoy (matki Dracona) w ekranizacjach serii o Harrym Potterze. Brytyjka zagrała również w takich filmach jak "Królowa" i "Skyfall". Prywatnie jest żoną Damiana Lewisa, gwiazdora serialu "Homeland".

Seria "Penny Dreadful" ma liczyć osiem odcinków. Będzie to telewizyjny horror psychologiczny, którego akcja zostanie przeniesiona do XIX wieku, a wśród bohaterów znajdą się słynne literackie postaci, jak chociażby dr Frankenstein i jego monstrum, Dorian Gray i Dracula.
W obsadzie znaleźli się Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton i Rory Kinnear. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są Sam Mendes i John Logan. Pierwsze odcinki wyreżyseruje Juan Antonio Bayona ("Niemożliwe"). Prace na planie ruszą w październiku w Londynie. Emisja serialu rozpocznie się wiosną 2014 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej