Mélanie Laurent poluje na Eichmanna

Mélanie Laurent poluje na Eichmanna
ZOBACZ GALERIĘ Mélanie Laurent poluje na Eichmanna

Mélanie Laurent poluje na Eichmanna

Mélanie Laurent ("Bękarty wojny", "Iluzja") i Nick Kroll ("Rycerz pucharów") zagrają główne role w filmie "Operation Finale" o schwytaniu Adolfa Eichmanna.

Akcja opartego na prawdziwych wydarzeniach dramatu rozgrywać będzie się po II wojnie światowej. Film opowie o grupie izraelskich szpiegów, którzy próbują schwytać przebywającego w Argentynie nazistowskiego generała, Adolfa Eichmanna, by przed sądem odpowiedział za zbrodnie wojenne.

W zbrodniarza wcieli się Ben Kingsley. Nick Kroll i Mélanie Laurent znaleźli się w gronie aktorów grających agentów Mossadu. Oscar Isaac zagra ich przywódcę - Petera Malkina, Laurent wystąpi jako jedyna kobieta w zespole - Hanna. Kroll zagra Rossiego - pomysłodawcę akcji.

Za kamerą stanie Chris Weitz. Matthew Orton napisał scenariusz. Brian Kavanaugh-Jones, Jason Spire i Fred Berger produkują. Zdjęcia rozpoczną się na jesieni i będą realizowane w Argentynie.

Adolf Eichmann był odpowiedzialny m.in. za organizację przewozu europejskich Żydów do obozów koncentracyjnych na zagładę. Po wojnie uciekł do Argentyny. Pod koniec lat 50. wywiad izraelski wpadł na jego trop. W 1960 roku został schwytany i przewieziony do Izraela. Po procesie i apelacji został skazany na śmierć.

Poszukiwania Eichmanna oraz jego proces zainspirowały wiele publikacji i około 40 filmów i produkcji telewizyjnych, fabularnych i dokumentalnych, w tym "Proces Eichmanna" (2011), "Eichmann Show" (2015) i "Eichmann" (2007). Temat podjęto również w Polsce - w spektaklu telewizyjnym "Eichmann, czyli o banalności zła" (1986) Ryszarda Bera oraz w jednym z odcinków "Sensacji XX wieku".

OSTATNIE

26.05.2020
W sieci pojaiwł sie zapowiedź nowego muzycznego serialu Quibi "Royalties". więcej
26.05.2020
W sieci pojawiły się nowy odcinek serialu "The Biebers on Watch", których bohaterami są Justin Bieber i Hayley Baldwin. więcej
26.05.2020
W sieci pojawił się zwiastun dramatu "Before The Fire" z Jenną Lyng Adams. więcej
26.05.2020
Nowy serial "Love Life" z Anna Kendrick w HBO GO już 28 maja. więcej
26.05.2020
W biografii Amy Winehouse w głównej roli pojawi się nieznana aktorka. więcej