Mélanie Laurent poluje na Eichmanna

Mélanie Laurent poluje na Eichmanna
ZOBACZ GALERIĘ Mélanie Laurent poluje na Eichmanna

Mélanie Laurent poluje na Eichmanna

Mélanie Laurent ("Bękarty wojny", "Iluzja") i Nick Kroll ("Rycerz pucharów") zagrają główne role w filmie "Operation Finale" o schwytaniu Adolfa Eichmanna.

Akcja opartego na prawdziwych wydarzeniach dramatu rozgrywać będzie się po II wojnie światowej. Film opowie o grupie izraelskich szpiegów, którzy próbują schwytać przebywającego w Argentynie nazistowskiego generała, Adolfa Eichmanna, by przed sądem odpowiedział za zbrodnie wojenne.

W zbrodniarza wcieli się Ben Kingsley. Nick Kroll i Mélanie Laurent znaleźli się w gronie aktorów grających agentów Mossadu. Oscar Isaac zagra ich przywódcę - Petera Malkina, Laurent wystąpi jako jedyna kobieta w zespole - Hanna. Kroll zagra Rossiego - pomysłodawcę akcji.

Za kamerą stanie Chris Weitz. Matthew Orton napisał scenariusz. Brian Kavanaugh-Jones, Jason Spire i Fred Berger produkują. Zdjęcia rozpoczną się na jesieni i będą realizowane w Argentynie.

Adolf Eichmann był odpowiedzialny m.in. za organizację przewozu europejskich Żydów do obozów koncentracyjnych na zagładę. Po wojnie uciekł do Argentyny. Pod koniec lat 50. wywiad izraelski wpadł na jego trop. W 1960 roku został schwytany i przewieziony do Izraela. Po procesie i apelacji został skazany na śmierć.

Poszukiwania Eichmanna oraz jego proces zainspirowały wiele publikacji i około 40 filmów i produkcji telewizyjnych, fabularnych i dokumentalnych, w tym "Proces Eichmanna" (2011), "Eichmann Show" (2015) i "Eichmann" (2007). Temat podjęto również w Polsce - w spektaklu telewizyjnym "Eichmann, czyli o banalności zła" (1986) Ryszarda Bera oraz w jednym z odcinków "Sensacji XX wieku".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej