Melissa Benoist żoną lidera sekty Taylora Kitscha

Melissa Benoist żoną lidera sekty Taylora Kitscha
ZOBACZ GALERIĘ Melissa Benoist żoną lidera sekty Taylora Kitscha

Melissa Benoist żoną lidera sekty Taylora Kitscha

Melissa Benoist, znana z serialu "Supergirl", dołączyła do obsady serialu "Waco" z Michaelem Shannonem i Taylorem Kitschem w rolach głównych.

Produkcja opowiadać będzie o wydarzeniach z 1993 roku w Waco, w Teksasie. W wyniku wymiany ognia pomiędzy funkcjonariuszami Biura do spraw Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej oraz członkami sekty Gałąź Dawidowa zginęło dziesięć osób. W pożarze, który wybuchł po 51-dniowym oblężeniu siedziby sekty, życie straciły 74 osoby.

Michael Shannon pojawi się w roli negocjatora FBI Gary'ego Noesenera a Taylor Kitsch wcieli się w lidera religijnej grupy Davida Koresha. Jego żonę, Rachel Koresh, sportretuje właśnie Melissa Benoist. Ponadto Julia Garner ("Zawód: Amerykanina) zagra młodszą siostrę Rachel, Michelle.

Paramount Network nakręci 6 odcinków.

Na czele Gałęzi Dawidowej, odłamu kościoła Dawidowych Adwentystów Dnia Siódmego stał mężczyzna nazwiskiem David Koresh. Przywódca sekty zgromadził wokół siebie grupę wyznawców, wraz z którymi oczekiwał na nadejście Chrystusa. Na odległym od miasta wzgórzu zwanym Mount Carmel przebywało wiele kobiet, w tym licznych kochanek Koresha, oraz dzieci. FBI zaczęło interesować się sektą bliżej, gdy pojawiły się doniesienia o dostawach dużej ilości broni palnej do jej siedziby. 28 lutego farmę Koresha okrążono. W wyniku oddanych strzałów zginęło sześciu członków sekty oraz czterech agentów. Wśród śmiertelnych ofiar pożaru, który wybuchł blisko dwa miesiące później, było 21 dzieci oraz dwie ciężarne kobiety. Koresh również zginął w płomieniach.

Scenariusz serialu oparty będzie w głównej mierze o biografie "A Place Called Waco" Davida Thibodeau, jednego z ocalałych oraz "Sinful Messiah" pióra agenta FBI, Gary'ego Noesnera. Napiszą go John Erick Dowdle i Drew Dowdle. Pierwszy z braci zajmie się również reżyserią.

Melissa Benoist ma na koncie role w filmach "Patriots Day", "Whiplash" czy "Najdłuższa podróż", ale najbardziej kojarzona jest z główną rolą w cyklu "Supergirl".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej