"Miasto skarbów": Magdalena Różczka i Aleksandra Popławska w świecie fałszerzy dzieł sztuki

"Miasto skarbów": Magdalena Różczka i Aleksandra Popławska w świecie fałszerzy dzieł sztuki
ZOBACZ GALERIĘ "Miasto skarbów": Magdalena Różczka i Aleksandra Popławska w świecie fałszerzy dzieł sztuki

"Miasto skarbów": Magdalena Różczka i Aleksandra Popławska w świecie fałszerzy dzieł sztuki

Od 14 września w TVP2 będzie można oglądać realizowany obecnie w Krakowie serial "Miasto skarbów". W obsadzie znaleźli się Magdalena Różczka, Aleksandra Popławska i Piotr Głowacki.

Serial opowiadać będzie o dwóch siostrach, zakochanych w sztuce, pochodzących z szanowanego krakowskiego domu Wakarów. Alicja (Aleksandra Popławska) to konsultantka policyjnego wydziału ds. kradzieży dzieł sztuki, natomiast druga z sióstr, Ewa (Magdalena Różczka) to marszand, która zajmuje się specyficznymi i nie zawsze zgodnymi z prawem zamówieniami dla bogatych kolekcjonerów sztuki.

W serialu ważną rolę odegrają dzieła sztuki, m.in. "Gracze" Cézanne'a, fotografie Greene'a, złoty skarb Hunów, "La Bella Principessa" Leonarda czy chronometr Patek Gondolo.

Zdjęcia potrwają jeszcze do października. Reżyserią zajmują się Marcin Ziębiński i Piotr Jaworski. Scenariusz napisał Dawid Rot. Produkcją zajmuje się firma Propeller Film.

Poza Aleksandrą Popławską, Magdaleną Różczką i Piotrem Głowackim w obsadzie znaleźli się Adam Ferency, Marcin Bosak, Iza Kuna, Edward Linde Lubaszenko, Adam Krawczuk, Helena Ganjalyan, Jan Wieczorkowski, Norbert Rakowski i inni.

Jesienią (od 10 listopada) Magdalenę Różczkę zobaczymy w filmie "Listy do M. 3". Aleksandrę Popławską można było ostatnio podziwiać w serialu "Belfer" oraz w obrazach "Ederly" i "Kochaj".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej