"Miasto ślepców" na otwarcie Cannes

Najnowsze dzieło brazylijskiego reżysera Fernando Meirellesa, "Miasto ślepców", otworzy festiwal filmowy w Cannes.

Obraz jest anglojęzyczną adaptacją powieści Noblisty Jose Saramago, w której wystąpili m.in. Julianne Moore, Mark Ruffalo, Danny Glover i Gael García Bernal. Film opowiada o epidemii ślepoty, która przetacza się przez współczesne anonimowe miasto i spycha jego społeczeństwo na krawędź całkowitej katastrofy.

Dla Meirellesa nie będzie to pierwsza wizyta na Croisette. Artysta przedstawił w 2002 roku canneńskiej publiczności dramat "Miasto Boga".

Ale to nie jedyna wiadomość odnośnie francuskiego święta filmu. Na liście konkursowych produkcji, które powalczą o Złotą Palmę znalazły się dodatkowo francuski obraz Laurenta Canteta "Entre les murs" oraz amerykański "Two Lovers" Jamesa Graya z Joaquinem Phoeniksem i Gwyneth Paltrow w rolach głównych. Także dla Graya to kolejna wizyta w Cannes. Reżyser gościł na Lazurowym Wybrzeżu rok temu, kiedy zaprezentował kryminał "Królowie nocy".

Festiwal zamknie satyra na Hollywood Barry'ego Levinsona, "What Just Happened?".

Przypomnijmy, że impreza rozpoczyna się 14 maja i potrwa do 25 maja.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej