Michael Apted poznaje kulturę arabską

Michael Apted stanie za kamerą filmu "Eight Months on Ghazzah Street".

Obraz będzie adaptacją powieści Hilary Mantel wydanej w 1988 roku. Jej bohaterką jest Frances Shore, Brytyjka, która przeprowadza się wraz z mężem do Arabii Saudyjskiej. Na miejscu musi zmierzyć się z zupełnie obcą kulturą, obyczajami i diametralnie innym podejściem do kobiet. Frances z początku nie może przyzwyczaić się do nowych warunków i czuje się osamotniona, jednak wkrótce poznaje sąsiadkę, Arabkę, z którą szybko się zaprzyjaźnia.

Michael Apted poinformował, że w jego filmie Frances Shore nie będzie Brytyjką, ale Amerykanką.

- Nakręciłem już wiele filmów o kobietach i ich nieustannie zmieniającej się roli w społeczeństwie, więc tym razem chcę przenieść ten temat na grunt wschodni - oznajmił reżyser. - Zapewniam, że nie będzie to projekt krytykujący kulturę Bliskiego Wschodu. Jeśli już, będzie on lekko antyamerykański.

Scenariusz wyjdzie spod pióra Craiga Bolotina ("Czarny deszcz").

Michael Apted ma na koncie przeboje "Świat to za mało" i "Opowieści z Narnii: Podróż wędrowca do świtu". Od 14 grudnia możemy podziwiać jego nowe dzieło, film "Wysoka fala" z Gerardem Butlerem i Jonnym Westonem w rolach głównych.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej