Michael Gambon zagra u Xaviera Dolana

Michael Gambon, Bella Thorne, Emily Hampshire i Chris Zylka dołączyli do obsady nowego filmu Xaviera Dolana - "The Death and Life of John F. Donovan".

Obraz będzie pierwszą anglojęzyczną produkcją Kanadyjczyka. Zdjęcia mają ruszyć już wiosną. Sam twórca określa pomysł "satyrą bardziej dramatyczną niż humorystyczną".

Głównym bohaterem będzie amerykański gwiazdor (Kit Harington), który zasłynął rolą superbohatera. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy niewinna korespondencja z 11-letnim dzieckiem z Wielkiej Brytanii, zostaje źle zinterpretowana przez pozbawioną skrupułów dziennikarkę działu plotkarskiego (Jessica Chastain).

Poza Haringtonem i Chastain twórca wcześniej do udziału w filmie zaprosił m.in. takie gwiazdy, jak Susan Sarandon, Kathy Bates, Taylor Kitsch oraz Adele.

- Z Emily Hampshire przyjaźnię się od lat i od dawna chcieliśmy razem pracować - Dolan mówi o nowych członkach obsady. - Chris jest wspaniały w serialu "Pozostawieni". To jedna z pierwszych osób, które poznałem po przyjeździe do Los Angeles.

- Na ramieniu mam tatuaż z cytatem z Dumbledore'a - dodaje reżyser w odniesieniu do Michaela Gambona, który przez lata grał Dumbledore'a w cyklu "Harry Potter". - Bella jest genialna i zagra asystentkę Jessiki.

Xavier Dolan ma na koncie filmy "Zabiłem moją matkę", "Tom" i "Mama".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej