Michael Giacchino komponuje dla doktora Strange

Michael Giacchino przygotuje muzykę do filmu "Doctor Strange".

Kompozytor poinformował na Twitterze, że zajmie się ścieżką do marvelowskiej produkcji. Artysta otrzymał Oscara za muzykę do animacji "Odlot". Odpowiadał też za soundtracki do obrazów "Ratatuj", "W głowie się nie mieści", "Jurassic World", "Zwierzogród" czy filmów z serii "Star Trek".

Dzieło będzie adaptacją popularnego komiksu stworzonego przez Stana Lee i Steve'a Ditko. To historia neurochirurga, który po wypadku nie może dalej operować. Nadzieję na wyleczenie daje mu pewien tybetański mnich, który pragnie zostać jego nauczycielem. W dalekich Himalajach doktor Strange nie tylko dochodzi do zdrowia, ale też poznaje tajniki czarnoksięstwa.

Benedict Cumberbatch gra tytułową rolę. Tilda Swinton wciela się w mistyczkę zwaną Ancient One, Chiwetel Ejiofor jest jej pomocnikiem Baroneml Mordo, a Mads Mikkelsen portretuje czarny charakter.

Za kamerą stanął Scott Derrickson, a scenariusz napisał John Spaihts. Premiera planowana jest na 4 listopada 2016 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej