Michael Haneke dedykuje "Miłość" ciotce

Film "Miłość" Michaela Haneke to hołd reżysera dla jego nieżyjącej już ciotki.

Dramat przedstawia historię Anne i Georgesa, małżonków, którzy pomimo zaawansowanego wieku wiodą aktywne życie. Wspaniała, dobra starość zostaje jednak brutalnie przerwana przez chorobę. Paraliż uzależnia Anne od męża i powoli przemienia w wegetujące ciało i cierpiącą duszę.

Haneke zdradził, że inspiracją do nakręcenia filmu była historia jego własnej ciotki, która w wieku 92 lat błagała o śmierć po wieloletniej walce z ciężką chorobą.

- Powiedziałem jej, że nie mogę jej pomóc, bo po pierwsze poszedłbym do więzienia, a po drugie nie byłbym w stanie tego zrobić - opowiada reżyser. - Potem ciotka próbowała popełnić samobójstwo, ale w porę zawiozłem ją do szpitala. Była na mnie zła. "Dlaczego mi to zrobiłeś?", pytała. Dwa lata później udało jej się, odebrała sobie życie. "Miłość" to film dla niej.

Dramat "Miłość" zagościł w polskich kinach 2 listopada.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej