Michael Mann kręci serial o Wietnamie dla FX

Michael Mann i Michael De Luca wyprodukują dla sieci telewizyjnej FX serial na podstawie książki "Hue 1968" Marka Bowdena o kluczowym momencie wojny w Wietnamie.

Michael Mann i Michael De Luca zainteresowali się publikacją już wiosną, kiedy to sami nabyli do niej prawa filmowe. Teraz znaleźli dla projektu stację, która wyłoży pieniądze. Produkcja składać się będzie z ośmiu do dziesięciu odcinków. Mann nie tylko będzie pełnił rolę producenta, ale i osobiście wyreżyseruje przynajmniej kilka odcinków, w tym otwierający. Zdjęcia powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku - w Azji.

Powieść Marka Bowdena skupia się na jednym z najważniejszych epizodów wojny wietnamskiej, ofensywie Tết. Amerykańscy żołnierze zostali wówczas zaatakowani przez Armię Wietnamu Północnego i Wietkong. Doszło do tego w czasie zawieszenia broni, podczas radośnie obchodzonego Nowego Roku Księżycowego. Kluczową okazała się trwająca 26 dni bitwa o Huế.

Cykl, tak jak książka, ma przedstawiać wydarzenia ze wszystkich stron zaangażowanych w konflikt. Wśród bohaterów znaleźli się niewinna uczennica, która buntuje się po tym, jak na jej siostrze wykonana zostaje egzekucja, Zawodnik NFL, który zostaje strategiem, buddyjski poeta, który wstępuje w szeregi Wietkongu, Amerykanin z wietnamską narzeczoną i inni.

Ostatnie dzieło Michaela Manna, twórcy "Gorączki", to "Haker".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej