Michael Pitt, Imogen Poots, Willem Dafoe i Isabelle Huppert ze złodziejem sztuki

Michael Pitt, Imogen Poots, Willem Dafoe i Isabelle Huppert ze złodziejem sztuki
ZOBACZ GALERIĘ Michael Pitt, Imogen Poots, Willem Dafoe i Isabelle Huppert ze złodziejem sztuki

Michael Pitt, Imogen Poots, Willem Dafoe i Isabelle Huppert ze złodziejem sztuki

Michael Pitt, Imogen Poots, Willem Dafoe i Isabelle Huppert wystąpią w filmie "The Sleeping Shepherd".

Projekt oparty będzie na prawdziwych wydarzeniach i przybliży sylwetkę jednego z najsłynniejszych złodziei dzieł sztuki, Stéphane'a Breitwiesera. W trakcie swej kariery przypadającej na lata 1995-2001, oszust przyznał się do kradzieży 239 eksponatów ze 172 europejskich muzeów i galerii.

Michael Pitt wcieli się w Aleksa, niezbyt utalentowanego malarza, który postanawia, że zacznie kraść wielką sztukę, zamiast próbować ją stworzyć. W trakcie swej podróży po Europie, spotyka znudzoną dziedziczkę fortuny (Imogen Poots), która z entuzjazmem odnosi się do potencjalnych kradzieży dzieł sztuki. Razem dokonują wielu napadów, jednak Alex zostaje ostatecznie ujęty. Aby ratować syna, matka głównego bohatera (Isabelle Huppert), znacznie korzystająca z pieniędzy nieuczciwie zdobytych przez Aleksa, niszczy drogocenny obraz. Ostatecznie wraz z synem trafia do więzienia. Tam Alex maluje, i o ironio, jego dzieła znajdują kupców. W obsadzie znalazł się również Willem Dafoe.

Za kamerą stanie Frank Hudec, który jest również autorem scenariusza. Produkcji podjął się Mike S. Ryan.

Pitt ostatnio zagrał w thrillerze "Criminal", a Poots w "Green Room" i "Frank and Lola". Najnowszym filmem w dorobku Huppert jest "L'avenir", a Dafoe pojawił się w produkcji "My Hindu Friend".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej