Michael Radford wznosi Tadź Mahal

Michael Radford zajmie się reżyserią obrazu zatytułowanego "Taj".

Film opowie historię miłości cesarza Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów do Mumtaz Mahal. To właśnie ku pamięci przedwcześnie zmarłej ukochanej monarcha zlecił wzniesienie słynnego mauzoleum Tadź Mahal.

Mumtaz Mahal zmarła w wieku zaledwie 36 lat, przy porodzie czternastego dziecka władcy. Zrozpaczony Szahdżahar postanowił wznieść dla małżonki grobowiec, który nie miałby sobie równych. Monumentalna budowla powstawała przez 22 lata, od roku 1632 do 1654. W pracach wzięło od 20 do 25 tysięcy robotników.

Scenariusz do filmu wyszedł spod pióra Krishny Shaha. Za produkcję odpowiedzialni będą Michael A. Simpson, Judy Cairo, Ken Atchity oraz Ch-Li Wong. Zdjęcia rozpoczną się w tym roku w Indiach.

Dla Radforda, który przyszedł na świat w Nowym Delhi, będzie to pierwsze przedsięwzięcie filmowe zrealizowane w rodzinnym kraju. Ostatnie dzieło reżysera to komedia "Kupiec wenecki" z Alem Pacino w roli głównej. Polska premiera obrazu odbyła się w czerwcu 2006 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej