Michael Shannon chce aresztować Taylora Kitscha

Michael Shannon chce aresztować Taylora Kitscha
ZOBACZ GALERIĘ Michael Shannon chce aresztować Taylora Kitscha

Michael Shannon chce aresztować Taylora Kitscha

W sieci pojawił się zwiastun opartego na faktach serialu "Waco" z Michaelem Shannonem i Taylorem Kitschem w rolach głównych.

Produkcja opowiada o wydarzeniach z 1993 roku w Waco, w Teksasie. W wyniku wymiany ognia pomiędzy funkcjonariuszami Biura do spraw Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej oraz członkami sekty Gałąź Dawidowa zginęło dziesięć osób. W pożarze, który wybuchł po 51-dniowym oblężeniu siedziby sekty, życie straciły 74 osoby.

Taylor Kitsch wciela się w lidera religijnej grupy Davida Koresha, a Michael Shannon pojawia się w roli negocjatora FBI Gary'ego Noesenera.

W obsadzie znaleźli się ponadto John Leguizamo, Andrea Riseborough, Rory Culkin, Melissa Benoist, Paul Sparks, Shea Whigham, Camryn Manheim i Julia Garner.

Paramount Network nakręcił 6 odcinków. Premiera planowana jest na 24 stycznia. Zapowiedź można obejrzeć poniżej.

Na czele Gałęzi Dawidowej, odłamu kościoła Dawidowych Adwentystów Dnia Siódmego stał mężczyzna nazwiskiem David Koresh. Przywódca sekty zgromadził wokół siebie grupę wyznawców, wraz z którymi oczekiwał na nadejście Chrystusa. Na odległym od miasta wzgórzu zwanym Mount Carmel przebywało wiele kobiet, w tym liczne kochanki Koresha oraz dzieci. FBI zaczęło interesować się sektą bliżej, gdy pojawiły się doniesienia o dostawach dużej ilości broni palnej do jej siedziby. 28 lutego 1993 roku farmę Koresha okrążono. W wyniku oddanych strzałów zginęło sześciu członków sekty oraz czterech agentów. Wśród śmiertelnych ofiar pożaru, który wybuchł blisko dwa miesiące później, było 21 dzieci oraz dwie ciężarne kobiety. Koresh również zginął w płomieniach.

Scenariusz serialu oparty jest w głównej mierze o biografie "A Place Called Waco" Davida Thibodeau, jednego z ocalałych oraz "Sinful Messiah" pióra agenta FBI, Gary'ego Noesnera. Napisali go John Erick Dowdle i Drew Dowdle. Pierwszy z braci zajął się również reżyserią.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej